Vera Farmiga

  • Вера Фармига

    Филмови: 19
    Вера Ен Фармига (Vera Ann Farmiga) родена 6 август 1973, Клифтон, Њу Џерзи, САД. Американска актерка, режисер и продуцент.

Пронајдени 19 филмови

Страници