Bob Odenkirk

  • Боб Оденкирк

    Филмови: 8
    Роберт Џон "Боб" Оденкирк (Robert John "Bob" Odenkirk) роден 22 октомври 1962, Бервин, Илиноис, САД. Американски актер, комичар, писател, режисер и продуцент.

Пронајдени 8 филмови

Страници