Joaquin Phoenix

  • Joaquin Phoenix

    Хоакин Феникс

    Филмови: 17
    Хоакин Рафаел Феникс (Joaquin Rafael Phoenix) роден 28 октомври 1974, Сан Хуан, Порторико. Aмерикански актер, продуцент и активист, добитник на бројни награди, меѓу кои и Оскар.

Пронајдени 17 филмови

Страници